Hírek
2026. márc. 23.
Horváth Andrea
Rendhagyó történelemórák a Savariában
Goják Sándor, a Vasfüggöny Múzeum alapítója és tulajdonosa járt nálunk, és tartott előadást, valamint élménybeszámolót a hidegháború idején Ausztria és Magyarország között húzódó határról, a határőrök mindennapjairól és a határsávban élők nehézségeiről.

Az elhangzott sok információ közül talán a legnagyobb érdeklődéssel a menekülési/illegális határátlépési kísérletekről szóló történeteket hallgatták a tizenkettedikes diákok. A bemutatott, eredeti, menekülést segítő tárgyak mellett számos fotó és illusztráció egészítette ki Sanyi bácsi beszámolóját, így a hallgatóság könnyedén elképzelhette a hajdani eseményeket.
Akiben kérdések merültek fel a hallottakkal kapcsolatban, bátran kérdezhetett, és aki szerette volna közelebbről megnézni vagy megfogni a bemutatott tárgyakat, azt is megtehette.
Köszönjük Goják Sándor bácsinak, hogy elfogadta meghívásunk!
Jó egészséget és kitartást kívánunk nagyszerű munkájához!
GALÉRIA
Vasfüggöny előadás 2026.03.24



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Húsvét a Savariában
Április elsején délelőtt a húsvéti ünnep és a tavaszi szünet közeledtével a jó időt kihasználva megérkezett a húsvéti nyuszi hozzánk is az iskola udvarára.
2026. márc. 31.
Sümegi Tamás

Bronzérem az ASZTV Junior döntőben
2026. március 19-20-án rendezték az Autós Szakmák Tanulmányi Versenyének országos döntőjét a Széchenyi Egyetemen.
2026. márc. 19.
Dénes András László

Kollégisták a VASIVÍZ Zrt. Vízműtörténeti Múzeumában
2026.03.19-én a kollégisták csoportfoglalkozás keretében a Vízműtörténeti Múzeumban jártak a közeledő víz világnapja alkalmából.
2026. márc. 18.
Fazekas Tibor
