SZC logo

Vas Vármegyei Szakképzési Centrum

OM kód: 203062/016 | 9700 Szombathely, Hadnagy utca 1.

Intézmény logo

Vas Vármegyei SZC Savaria Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2021. nov. 9.


Kajdacsy Zsuzsanna

  Pénzügyi Tudatosság verseny

  A Privátbankár.hu Pénzügyi Tudatosság Országos Versenyt rendezett technikumok és szakképző iskolák tanulói részére, melyen csapatban (4 fővel) online formában mérhették össze tudásukat a diákok.

  Pénzügyi Tudatosság verseny

  Iskolánkból 7 csapat indult. Mivel a 10. évfolyamon az idei évben kezdődött a pénzügyi és vállalkozási ismeretek oktatása, ezért minden osztályt képviselte egy-egy csapat, illetve a 11.A osztályból 4 diák érdeklődött a verseny iránt.

  • 10.A osztály: 1. csapat – Bajos Csajok: Kovács Viktória, Hegedüs Lili, Kámán Zita, Tóth Liza Anna; 2. csapat – Bandi: Tóth Fanni, Kovács Zsófia, Molnár Milán, Szabó Máté; 3. csapat – Észbontók: Danka Donát, Csatár Áron, Gombkötő Ádám, Gombkötő Ármin
  • 10.C osztály: Marketingesek: Komláti Krisztofer, Lukács Barnabás, Geosits Gergő, Németh Bálint
  • 10.D osztály: Diákhitelek: Kovács-Torma Natália, Sulyok Lara Dorina, Pákozdi Tamás, Rózsa Kornél
  • 10.EV osztály: Bossok: Dallos Addrián, Horváth Gergő, Nagy Milán, Szabó Levente
  • 11.A osztály: Zöldterületkezelők: Fodor Alex, Boda Bertalan, Száva Martin, Vitéz Krisztofer

  A verseny 3 fordulóból állt. A csapatok az első fordulóhoz tartozó kvíz-kérdéssort 2021. november 4-én 10 és 11.30 között töltötték ki az iskolában. A teszt 50 kérdésből állt, minden kérdésnél 1 perc gondolkodási idő állt rendelkezésre. Viszont a gyorsaság is számított, hiszen holtverseny esetén azonos pontszámmal rendelkező csapatoknál az idő alapján rangsoroltak.

  Az első fordulóból megyénként 10 csapat jutott tovább. Iskolánkból a 10.A osztály Bajos Csajok csapatának sikerült magas százalékos eredménnyel bekerülni a megyei döntőbe.

  A 2. forduló, vagyis a megyei verseny online és zoom-os felületen zajlott zsűri jelenlétében. Sajnos a sorsolás nem kedvezett a lányos csapatnak, mert 2021. november 9-én reggel 8 órakor kezdtek, egy rövid hétvégi felkészülés állt csak rendelkezésükre. A 2. fordulóban ismét 50 kvíz kérdésre kellett válaszolni, majd 5 darab villámkérdésre, mely már zsűri előtt zajlott, illetve a megyei döntő zárásaként egy kifejtős kérdést kaptak a banki befektetéseket, tőzsdei részvényeket kellett számszerű példán keresztül levezetni, értelmezni, javaslatot kidolgozni.

  A lányok nagyszerűen teljesítettek, de mivel az országos döntőbe csak egyetlen csapat juthatott tovább, pontjuk kevésnek bizonyult az első helyhez. Reméljük jövőre sikerülni fog!

  Gratulálok a csapatoknak, és köszönöm valamennyi diáknak a felkészülésbe fektetett energiáját és a lelkes csapatmunkát!

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Savaria's Got Talent '24

  Savaria's Got Talent '24

  A Savaria’s Got Talent elnevezésű pályázatunkat 2024 áprilisában hirdettük meg immár 2. alkalommal.

  2024. máj. 10.


  Meruczáné Fülöp Zsanett

  Erasmus+ 2024. március 9-22. Steyr

  Erasmus+ 2024. március 9-22. Steyr

  Az Erasmus+ program keretében 16 autószerelő diákunk kéthetes szakmai programban vehetett részt az ausztriai Steyrben 2024. március 9–22 között. Tanulóink autószerelő műhelyekben dolgoztak több településen, pl. Steyr, Linz és Enns városban is.

  2024. máj. 8.


  Kerényi János

  Eredményes szereplés a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupán

  Eredményes szereplés a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupán

  Nagyszerű eredményekkel tértek haza tanulóink a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság által szervezett Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupáról.

  2024. máj. 8.


  Savaria Admin


  Partnereink

  SZC logo

  Vas Vármegyei Szakképzési Centrum


  Vas Vármegyei SZC Savaria Technikum és Kollégium

  9700 Szombathely, Hadnagy utca 1.

  Telefon: +36 94 500 260

  E-mail: savaria@savaria-szki.hu

  OM azonosító: 203062/016

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2022/000849

  Alapítás éve: 1955


  2024Vas Vármegyei SZC Savaria Technikum és Kollégium